GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5588541
*
nr 558 8541
Fat
keramik, UE, Mari Simmulson, 22x22
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2008
kl 18:04:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 12:27:22
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik mari simmulson mari simmulsson mari simulsson
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
*
Fat
nr 558 8541
Fat
keramik, UE, Mari Simmulson, 22x22
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 12:27:22 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik mari simmulson mari simmulsson mari simulsson
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42